
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating | 4 V |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X6S |
| Thickness | 0.65 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 389
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03245
Ext.Price$0.03245
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03245 | $0.03245 |
| 10 | $0.02846 | $0.28460 |
| 50 | $0.02496 | $1.24800 |
| 100 | $0.02151 | $2.15100 |
| 500 | $0.01853 | $9.26500 |
| 1000 | $0.01738 | $17.38000 |
| 3000 | $0.01630 | $48.90000 |
| 5000 | $0.01529 | $76.45000 |
